09 października 2012

Boston Celtics @ EA7 Milano 105:75

Celtics wygrali z EA7 Milano 105:75 w swoim drugim przedsezonowym meczu rozegranym w ramach NBA Europe Tour. Co ważniejsze, znacznie poprawiła się gra Celtów.
Pierwsza kwarta to show Rajona Rondo. Pełen pakiet - rzuty z półdystansu, za trzy, ekwilibrystyczne layupy w kontrze, rzuty wolne. 17 punktów na idealnej skuteczności i para asyst. Rajon jest znakomicie przygotowany i wygląda na to, że w tym sezonie zrobi kolejny duży krok w rozwoju.

Doc mieszał piątki na różne osoby. W pierwszej wyszli tym razem Terry i Sullinger. Szczególnie dobrze zaprezentowało się zestawienie Terry - Lee - Green - Bass - Milicić. Zaczęli na 7:31 przed końcem drugiej kwarty przy stanie 35:33 dla Bostonu. Bazując na zagrywce z dwoma wieżami na łokciach i agresywnym Greenie, w 4,5 minuty zrobili 17:2 run i doprowadzili do wyniku 52:35.
  • Bass wykorzystuje swoją siłę do uzyskania dobrej pozycji w pomalowanym i łatwo zdobywa dwa punkty. Świetnie podanie od Darko.

• Bass znów się upycha, Darko go szuka. Młody Gentile łakomi się na steal i zostawia Greena w rogu. Darko błyskawicznie to wykorzystuje.

• Darko widzi, że Omar Cook rozluźnił się w obronie, więc egzekwuje handoffa z JT, który trafia trójkę.

• Darko stawia książkową zasłonę i umożliwia Lee wjazd do kosza. Gentile już nie odstępuje Greena.

Darko really does pass like Vlade. He is manna from heaven.