04 października 2012

Doc's playbook E09: Ray beats Raps (04.11.2007)


Powoli odrdzewiam bloga, z pomocą przychodzi dziewiąty odcinek serii Doc's playbook. Wracamy do początku sezonu 2007/08 i finałowej akcji meczu przeciwko Raptors.

Wyjściowe ustawienie:


On the floor:
Celtics: House, Allen, Pierce, Posey, Garnett
Raptors: Ford, Parker, Delfino, Kapono, NesterovićDwa proste ruchy. Eddie House korzysta z zasłony Jamesa Posey'a i czyści lewą stronę. Z prawego rogu wzdłuż linii ścina Ray Allen, obcinając się na zasłonie Kevina Garnetta.


Zasłona KG jest tu kluczowa. Anthony Parker nie ma szans się przez nią przebić. Co robić? Switch, gdy drugim obrońcą jest żelbetowy kloc Rasho Nesterović nie jest dobrym wyjściem, zwłaszcza, że zostawia wówczas Garnetta z niższym o głowę Parkerem pod samiutkim koszem.


Parker obiega więc zasłonę, ale jest wyraźnie spóźniony. Mimo niezłej próby close-outu, Ray Allen ma dużo miejsca i trafia za trzy. 
Akcja w czasie rzeczywistym:W tym miejscu powstaje pytanie. Czy kryjący wyrzucającego piłkę z autu Carlos Delfino nie powinien dojść do Ray'a? W pierwszej chwili wydało mi się to niegłupie, ale Paul Pierce zostaje wówczas zupełnie sam na 45 stopniach. Znajoma sytuacja?Bardzo trudna do obrony zagrywka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz